fallback-image

Klocki dają same dobro.

Gdy byliśmy dziećmi, każdy z nas chciał mieć do zabawy te niewielkie, plastikowe klocki. Klockami, o których tu mówimy, są klocki LEGO. Firma je produkująca, bardzo się dzięki nim wybiła. Te klocki, nie mają żadnego ograniczenia wiekowego, właściwie każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie a także właściwie każdy może się nimi bawić. Nazwa LEGO pochodzi od duńskiego słowa „leg godt” co znaczy „baw się dobrze”. Klocki powstają w różnych seriach, tzn klocki „LEGO Technic”, „LEGO Friends”, „LEGO creator”, „LEGO City”, „LEGO Star Wars” a ponadto „LEGO„. Powyżej podane klocki nie są zalecane dla maluchów bo mają małe elementy, toteż marka LEGO wypuściła na rynek też klocki „LEGO Duplo”, które są znacznie większe niżeli normalne klocki żeby małe dzieci również mogły się nimi bawić. Marka LEGO jest też największym wytwórcą opon na świecie bo zrobiła aż 318 mln opon, co zostało oczywiście zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

Obowiązujące teraz Logo firmy LEGO zostało stworzone 18 listopada tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku ale kiedyś logo wyglądało zupełnie inaczej. Na początek nie było Ludzików LEGO, zostały one stworzone w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Te klocki są utworzone z tworzywa sztucznego , które nazywa się terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie „ABS”. W roku 2015 wyprodukowano kapcie jakie skutecznie chronią stopy przed nastąpieniem na klocek, to była edycja limitowana i stworzono ich tylko 1500 sztuk na świecie. Siedziba firmy lego jest zlokalizowana w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

Firmę LEGO założył Ole Kirk Christiansen 12 października tysiąc dziewięćset trzydziestego drugiego roku. Zostało nakręconych również kilka filmów o klockach LEGO, a naprawdę było ich 21. Największa budowla zbudowana z lego to wieża która mierzy 35,5 m wysokości, została wzniesiona we Włoszech w Mediolanie a była budowana aż cztery dni. Niestety klocki lego są dosyć drogie ponieważ nieduże zestawy kosztują po 30 pln, ale istnieją nawet zestawy po kilkaset zł, ale wówczas są one ogromne, bardzo dobre, i mają wiele funkcji. Funkcjonuje bardzo wiele firm produkujących podobne klocki które są tańsze ponieważ są gorszej jakości lecz nie stały się aż tak bardzo popularne jak klocki LEGO. Lego sklep możemy znaleźć w każdym mieście a poza tym spotyka się takie sklepy w galeriach handlowych. Istnieje też coś takiego jak wystawy LEGO, demonstrowane tam są różnorodne budowle z klocków, budowle są duże, niezbyt duże, nieruchome, ruchome, a ponadto niektóre wydają nawet dźwięki. Wstęp na wystawę musimy wykupić i mamy możliwość zakupić niektóre zwłaszcza te mniejsze zestawy klocków lego jakie są na wystawie.

Największych rozmiarów budowlą pokazywaną na wystawie był Titanic który liczył aż 11 metrów długości oraz został stworzony z ponad 500000 elementów. Klockami warto bawić się od małego bo klocki poprawiają naszą koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnie a jak również są znacznie lepsze od grania na komputerze lub telefonie ponieważ jest to odwrotnością klocków lego bo psują nasz wzrok, a niekiedya w niektórych przypadkach także powodują agresywne zachowania, zaś klocki przynoszą same korzyści.

admin

Related Posts

fallback-image

Perfumy przedsiębiorstwa Zwegrodzki sprawią, że od teraz każda chwila będzie niezapomniana.

fallback-image

Korporacje oferują często usługę kompleksową.

fallback-image

Szklany wazon stanowi inspirację do wykonania wielu oryginalnych dekoracji.

fallback-image

Ubezpieczeniem musimy objąć po pierwsze samochód.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *