Bardzo dobrym wyjściem jest założenie punktu papierniczego niedaleko szkoły.

Młodzi ludzie zaraz po studiach w większości myślą nad tym, jaki rodzaj pracy zacząć. W bardzo wielu sytuacjach nie umiejąc wybrać dla siebie perfekcyjnego zajęcia postanawiają założyć swoją własną firmę. Problem pojawia się w chwili wyboru typu przyszłej działalności. W naszych czasach dobrze działają małe sklepy. Trzeba się jednakże zastanowić jaki asortyment może być dystrybuowany w tego typu punkcie.

Asortyment produktów naszego sklepu można dobrać pod względem miejsca , w którym będzie się znajdował. Idealnym wyjściem jest otwarcie sklepiku papierniczego niedaleko szkoły. Artykuły piśmiennicze mają bardzo duże zapotrzebowanie dla dzieci w szkole. Uczniowie codziennie korzystają z dużych ilości materiałów tego typu. Czasem zdarzy się tak, iż czegoś nagle potrzebują. W tej sytuacji wygodnie jest pójść od razu do pobliskiego sklepu. Z artykułów sklepu zlokalizowanego niedaleko szkoły także chętnie korzystają rodzice uczniów. Dzięki temu bez konieczności udawania się do sklepu położonego dość daleko mają możliwość dokonać zakupów wszystkich potrzebnych artykułów piśmienniczych. Z oferty tego rodzaju sklepiku niezmiernie chętnie korzystają także wszelkiego rodzaju korporacje. Każde przedsiębiorstwo prowadzi bowiem biuro lub chociażby księgową dokumentację. żeby zatem zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały do biura powinniśmy udać się do sklepu z artykułami piśmienniczymi.

W sklepie papierniczym możemy zastać bogaty asortyment. Przede wszystkim taki sklep jest wyposażony w różnorodnego typu produkty piśmiennicze, bloki, farby, tusze a także mnóstwo innych. Z usług sklepów z artykułami piśmienniczymi korzystają też w większości osoby, które zarabiają na pracach plastycznych. W dobrze zaopatrzonym sklepie piśmienniczym znajdą wszelkie rzeczy, jakie są im niezbędne do pracy. Ceny tych materiałów są zazwyczaj niewysokie. Jednak w sytuacji, gdy stosuje się ich dużo łączna cena do zapłaty może osiągnąć niemałe rozmiary. W każdym momencie mamy możliwość spróbować zmniejszyć ostateczną cenę prosząc właściciela danego sklepu o wliczenie rabatu dla stałych bywalców. Wśród bardzo często kupowanych artykułów dla artystów plastyków można wliczyć wszelkiego typu farby, pędzle jak również podkłady do malowania i bloki. Rodzaj kupionych materiałów jest zależny w dużej mierze od rodzaju pracy jaką ma zamiar stworzyć artysta oraz od techniki, w jakiej ją tworzy.

Koszt stworzenia takiej pracy i wykorzystanych materiałów jest o wiele mniejszy niżeli cena, za którą będzie sprzedana praca po skończeniu. Wielu twórców może sobie przez to pozwolić na wykorzystanie najwyższej jakości surowców. Jest to zasługą tego, że w naszych czasach wspaniałej jakości prace artystyczne są wyceniane na duże kwoty pieniężne.

Sklepy papiernicze spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko dzięki temu, iż są zlokalizowane w okolicach placówek szkolnych. Ich bogaty asortyment jest niezbędny w bardzo wielu gałęziach rynku. Bez materiałów papierniczych nie może funkcjonować żadna działalność.