fallback-image

Stosuje się na szeroką skalę specjalistyczne izolacje rur, w których przepływa woda.

Podgrzana w piecu elektrycznym, węglowym czy gazowym woda powinna być przetransportowana w rurach do danego miejsca. Zazwyczaj zdarza się, że docelowe miejsce jest bardzo daleko i dlatego upływa sporo czasu, nim będzie ona dostępna w baterii naszej umywalki albo prysznica. To rodzi problem strat cennej energii, które mają miejsce niezależnie podczas przepływu wody. Ażeby straty te zminimalizować używa się na dużą skalę specjalistyczne cienka izolacja termiczna.

 

Problem strat energii cieplnej jest jeszcze bardziej dostrzegalny w wypadku, gdy ciepłownia publiczna musi dostarczyć ogrzaną wodę do mieszkań a także osiedli funkcjonujących w systemie. Zmienne warunki pogodowe, a także temperatury poniżej zera powodują, że izolacje , które okalają rury służące do transportu wody muszą być bardzo wysokiej jakości. W zamkniętych, niewielkich systemach domowego ogrzewania wykorzystuje się jako otulinę piankę polietylenową, bo dzięki niej rura transportująca wodę nie oddaje energii cieplnej do otoczenia. Dodatkową pozytywną cechą tego rozwiązania jest ochrona samej metalowej struktury rury przed mechanicznymi uszkodzeniami a także ciężkimi do określenia stratami wynikającymi z zaistnienia awarii tego rodzaju.

 

Następną kategorią otulin są izolacje przemysłowe. Ilości wody, której temperatura powinna być utrzymywana na jednakowym poziomie są w takich warunkach nieporównanie większe. To samo można śmiało stwierdzić o ciepłocie wody, która płynie w rurach przemysłowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj wełna szklana.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Klocki dają same dobro.

fallback-image

Perfumy przedsiębiorstwa Zwegrodzki sprawią, że od teraz każda chwila będzie niezapomniana.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *