fallback-image

W państwach wysoko rozwiniętych światłowody zastąpiły stare linie miedziane

Internet światłowodowy powszechnie nazywany internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, jakie ma możliwość osiągać szybkość do 940 megabitów na sekundę (Mb / s), przy małym czasie opóźnienia. Technika ta wykorzystuje kabel światłowodowy, jaki w zadziwiający sposób może przesyłać informacje z prędkością około 70% prędkości światła. Poza tym kable światłowodowe nie są tak podatne na trudne warunki pogodowe jak inne kable, co pomaga zminimalizować spowolnienia.

 

Jest również odporny na zakłócenia elektryczne. Światłowodowy internet to złożona technika, która umożliwia przesyłanie informacji w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę skomplikowaną technikę składa się mnóstwo szczegółów, ale 2 zasadnicze elementy to światłowody i tak zwana ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są maleńkie – mają około sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy lub są nieco większe od ludzkiego włosa. Kilka z tych włókien połączonych jest w wiązki, tworząc w ten sposób kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, jakie są wykonane z miedzi). Światłowody przenoszą impulsy światła diodowego lub laserowego wzdłuż linii, przekazując informacje w binarnej formie.

 

Szybki internet światłowodowy Netia jest bardzo polecany pośród klientów. W państwach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane miedziane linie już lata temu, tworząc rdzeń albo ,kręgosłup” naszych obecnych internetowych sieci. Dopiero jakiś czas temu bardziej opłacalne stało się zakładanie linii światłowodowych niż miedzianych. Zatem, wraz z rozwojem techniki, światłowody błyskawicznie się rozwijają w miastach a także docierają do naszych domów.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Klocki dają same dobro.

fallback-image

Perfumy przedsiębiorstwa Zwegrodzki sprawią, że od teraz każda chwila będzie niezapomniana.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *