fallback-image

Przenigdy nie wiadomo, co nam się przytrafi.

Dom pomocy społecznej, dom seniora albo dom opieki to jednostka, jaka zapewnia całodobową opiekę ludziom , które jej wymagają ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, iż nawet pozornie młodzi ludzie mają bardzo trudne wypadki, w wyniku których stają się niepełnosprawne, a najbliższym tej osoby brak jest specjalistycznego sprzętu lub kwalifikacji do tego, aby mieć możliwość ciągle się nią zajmować. Jedynym dobrym rozwiązaniem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w tego typu placówce.

 

Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy osób w starszym wieku, które to uległy wylewowi lub zawałowi. Czasami taka choroba ma łagodny przebieg a chory błyskawicznie wraca do zdrowia, a w pewnych sytuacjach po okresie hospitalizacji wymaga fachowej opieki, której najbliższa rodzina zagwarantować nie może. W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to umieszczenie chorego w Dom Pomocy Społecznej. W tego rodzaju placówce mają możliwość przebywać ludzie młodzi i starsi. Nigdy bowiem nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu i jakie wystąpią następstwa tych wydarzeń. Oczywiście nikt z nas nie chciałby być obłożnie chory już do końca swojego życia, lecz na to nie zawsze mamy wpływ. Właśnie przez to działają tego typu placówki, ażeby bliska rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie a także czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, której nie można zapewnić samodzielnie.

 

 

Taka decyzja jest z pewnością niezwykle trudna, ponieważ wszakże ktoś, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe nasze życie, choruje na tyle poważnie, że my nie mamy ani kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki na poziomie jaki jest wymagany. Personel DPS-u z całą pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo taka jest jego rola i przeznaczenie.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Pracę kamieniarza w znacznym stopniu ułatwiają maszyny i różnorodne urządzenia.

fallback-image

Nikt z nas nie nosi ciągle tych samych ciuchów.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *