fallback-image

Preparat do pielęgnacji suchej skóry powinien ochraniać ją przed wpływem promieni słonecznych.

Sucha cera jest typem skóry, jakiej wyraźnie brakuje nawilżenia. Powierzchni takiej skóry brakuje gładkości. Znacznie bliżej jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, jaka jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Bardzo przesuszone części skóry potrafią się też łuszczyć. W bardzo wielu przypadkach mamy z tym do czynienia w okolicach skrzydełek nosa oraz na brodzie. Suchą cerę łatwo możemy podrażnić, zatem w tym przypadku jest wskazane korzystanie z delikatnych i przebadanych dermatologicznie środków pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki kierowane właśnie do pielęgnacji cery przesuszonej, wrażliwej a także delikatnej, na pewno okażą się tutaj mądrym rozwiązaniem. Należy poszukiwać ich jednakże w sprawdzonych punktach. Niektóre drogerie mają często specjalne działy z naturalnymi preparatami, jednakże znacznie większą ich liczbę można odszukać przeszukując internet, sklepach z produktami naturalnymi a także punktach zielarskich. Szukając preparatów do pielęgnowania suchej cery, na pewno należy patrzeć na ich składy oraz kierować na to wyjątkową uwagę. Powinny wystąpić w nich składniki o działaniu zarówno nawilżającym i natłuszczającym, jak również ochronnym.

 

Dobry kosmetyk do pielęgnacji cery suchej musi ochraniać ją przed negatywnym wpływem słońca, oznacza to, że musi mieć w swoim składzie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew temu co się mówi taką ochronę trzeba zapewnić swojej skórze nie tylko i wyłącznie podczas urlopu, bo pomimo tego, że latem a także wiosną słońce rzeczywiście najbardziej nam dokucza i działa najsilniej, to jednakże nie można stwierdzić, iż cudem zimą czy jesienią słońce przestaje oddziaływać na naszą skórę. Nawet jeśli nie odczuwa się tego na co dzieńtrzeba o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie skóry nie jest dla niej dobre. Szczególnie właścicielki a także właściciele suchej cery muszą codziennie używać produktów z wysokim filtrem, które zapewniają skuteczną ochronę przeciw słońcu. Kosmetyki naturalne dla mężczyzn coraz częściej uzupełniane są tego rodzaju związkami, bo faceci też martwią się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym oraz starają się cały czas o niego dbać. Kosmetyki do cery suchej muszą też ochraniać tę skórę przed wszelkimi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko powiązanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na bardzo wysuszoną skórę negatywnie zadziałają także te substancje, które naturalnie obecne są w powietrzu i środowisku. Równie kiepskim, a może nieco gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Musimy się przed nimi chronić a także ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A oraz witamina C czy też selen lub cynk.

 

W okresie zimowym należy również dodatkowo delikatnie natłuszczać naszą skórę, by tak jeszcze mocniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle wrażliwa na wysuszające oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Pracę kamieniarza w znacznym stopniu ułatwiają maszyny i różnorodne urządzenia.

fallback-image

Nikt z nas nie nosi ciągle tych samych ciuchów.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *