fallback-image

Pretendent na kamieniarza powinien posiadać kwalifikacje obsługiwania maszyn.

Praca to aktywność, która ma doprowadzić do wytworzenie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez ludzi pracę możemy podzielić na prace umysłową a także pracę fizyczną. Praca fizyczna polega na wykorzystywaniu własnych mięśni do zrobienia określonej rzeczy.
Najczęściej jest to ciężka lub bardzo ciężka praca, jak np wtedy, kiedy miejscem pracy jest warsztat kamieniarski. Branża kamieniarska jest rzemiosłem polegającym na wydobywaniu kamienia, jako materiału oraz jego obróbce. Surowiec taki po odpowiedniej obróbce będzie wykorzystywany do stworzenia różnorakich sprzętów zarówno o charakterze użytkowym jak również ozdobnym. Praca w kamieniołomach na pewno należy do najcięższych prac fizycznych. Z tego powodu przyszły pracownik powinien charakteryzować się bardzo dobrym zdrowiem fizycznym, jak również musi mieć odpowiednie wykształcenie zdobyte w zawodówce, lub ukończony zawodowy kurs.
Kandydat na stanowisko kamieniarza powinien posiadać umiejętności obsługiwania maszyn i różnorakich urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę w tej branży. Dlatego że kamieniarze pracujący w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem bloków skalnych za pomocą maszyn i następnie poddają je stosownej obróbce także z wykorzystaniem różnych urządzeń. Bloki z kamienia cięte są na płyty i następnie dokładnie polerowane. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie są wytwarzane różne części budowlane i to tu bardzo często stosowane są skały osadowe. Kamieniarz produkujuje również nagrobki.

 

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Pracę kamieniarza w znacznym stopniu ułatwiają maszyny i różnorodne urządzenia.

fallback-image

Nikt z nas nie nosi ciągle tych samych ciuchów.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *