fallback-image

Kampery kojarzymy z rodzinnymi wakacjami na amerykańskich drogach.

Wszelkie wycieczki w teraźniejszych czasach to już przywilej wielu ludzi, nie tak jak dawniej, wybranych. Możemy wybierać się we wszystkie strony, zaś barierami są dla nas wyłącznie wyobraźnia, czas i pieniądze. Jednym z najbardziej ekonomicznych i bardziej ekscytujących możliwości podróżowania jest podróżowanie „na własną rękę”, bez pomocy biur turystycznych, z własnoręcznie wytyczonymi szlakami na mapie, z swoim własnym albo wynajętym środkiem transportu, w doborowym towarzystwie albo jako samotny wilk, najlepiej z nocką w hostelu, pod namiotem lub w kamperze.

 

Kamper stanowi połączenie dwóch niezbędnych rzeczy każdej podróży – jest to środek transportu a ponadto nocleg. Kampery kojarzą nam się zazwyczaj z rodzinnymi wakacjami na szerokich amerykańskich drogach , które ciągną się wzdłuż pięknych pustkowi, jak najczęściej pokazywane to jest w filmach zza oceanu. Kampery nie są tak silną częścią kultury Europy, lecz znalazły własne miejsce w standardach podróżowania. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy opłaca się kupić lub choćby wypożyczyć taki kamper, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

 

Przede wszystkim grupa ludzi , która porusza się kamperem powinna mieć przynajmniej jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kategorii B (dla samochodów do 3,pięć t) lub kat. C/C1 (dla pojazdów pow. 3,5 t). Następnie należy sprawdzić, czy infrastruktura w miejscu, do którego zmierzamy, nadaje się dla kampera. Punkt ostatni to warunki pogodowe – w przypadku wycieczek w zimie lepiej będą się nadawać kampery z podwójną izolacją.

admin

Related Posts

fallback-image

W państwach wysoko rozwiniętych światłowody zastąpiły stare linie miedziane

fallback-image

W każdym momencie trzeba posiadać pod ręką numer dobrego mechanika.

fallback-image

Obecnie na rynku najlepszy jest z pewnością internet światłowodowy.

fallback-image

Fachowa rozlewnia perfum gwarantuje uzyskanie niezwykle podobnego zapachu.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *