Uczniowie w różnym wieku mają zupełnie inne zapotrzebowania na rzeczy do szkoły.

Szkoła jest instytucją , która wiele wnosi w wychowywanie. Mamy do dyspozycji dużo pomocy, jak na przykład – materiały szkolne. Są one fundamentem nauczania i muszą być dostępne dla każdego ucznia. Mamy kilka sklepów, w tym sklepów internetowych, które wychodzą naprzeciw wymaganiom zarówno nauczycieli, jak również studentów. Producenci prześcigają się w przemyślnych wzorach, barwach, jak również akcesoriach, aby za wszelką cenę uatrakcyjnić wygląd i funkcjonalność artykułów do szkoły.

Osoby uczące się, będące w różnym wieku mają inne zapotrzebowania na tego typu rzeczy. Dzieciom już od wczesnych lat potrzebne są np. kredki. W związku z tym co mają do namalowania, muszą używać różnych kredek. Są to kredki świecowe, ołówkowe, woskowe – priorytetowe ich rodzaje. Bloki rysunkowe są też koniecznym składnikiem szkolnego wyposażenia plecaka młodego ucznia. Na wyższych etapach edukacji asortyment szkolny ulega zmianie na szerszy a także można by powiedzieć na wyższej jakości. Uczniowie z wiekiem, mają coraz większe wymogi i zwracają większą uwagę na znacznie więcej elementów. Sami robią zakupy oraz posiadają bardzo sprecyzowane wymagania. Dotyczy to również piórników, jakie są niezwykle potrzebne i przeważnie na starcie wyposażone w niezbędne akcesoria. Zeszyty w cudownych okładkach, specjalnie oferowane dziewczynkom, nieco bardziej zwyczajne z wyglądu – chłopcom. Dosłownie kolor okładki ma znaczenie. Rodzaj papieru, z jakiego jest produkowany to zasadnicza kwestia. Jakościowe artykuły szkolne mogą bardzo pomóc, jeżeli chodzi o skuteczność edukacji.