Jak wygląda lawenda?

Lawenda wąskolistna to gatunek, który pochodzi z basenu Morza Śródziemnego. Jej uprawa możliwa jest w wielu krajach, bez względu na warunki atmosferyczne czy klimat. Posiada ona szerokie zastosowanie w dziedzinie zielarstwa, jak również wykorzystywana jest do ozdabiania ogrodów czy wnętrz. Jak wygląda omawiana roślina? Ta odmiana posiada wąskie, długie, sztywne oraz wznoszące się ku górze pędy. Jej cechą charakterystyczną jest też obecność podwiniętych liści, które drewnieją wraz z wiekiem a także poziomem wzrostu. Ten krzew osiąga wielkość nawet do 70 cm wysokości. Polskie warunki klimatyczne pozwalają na przyrost do długości około 50 cm. Lawendę istnieje możliwość odróżnić od pozostałych roślin na 1szy rzut oka. Po zakwitnięciu widoczne są drobne, fioletowe kwiaty, które potrafią przybierać różnorodnego typu odcienie i barwy. Najpiękniejszą i najbardziej rozwiniętą formę przyjmują w okresie letnim – czyli w lipcu oraz sierpniu. Czy pielęgnacja i hodowanie lawendy jest pracochłonne a także trudne? Jak należy dbać o tą roślinę? Wąskolistna odmiana lawendy jest krzewem, jaki umie pięknie a także obficie rosnąć. Jednak, by uzyskać pełny efekt trzeba stosować parę wskazówek oraz wymagań w jej uprawie. Początkowym a ponadto jednym z najistotniejszych etapów jest sadzenie rośliny. Tu jest możliwość doboru odpowiedniego podłoża dla odmiany. Lawendę możemy bowiem posadzić w naszym ogródku, jak i w donicy, jaką następnie jest możliwość umieścić na tarasie czy balkonie.

Bardzo ważne jest, by sadzonka była chroniona przed deszczem albo śniegiem, dlatego warto zrobić jej jakiś daszek albo ochraniającą ściankę. Decydując się na ogród i czysty grunt dla wzrostu lawendy powinno się uprzednio odchwaszczyć cały teren oraz wykopać niewielkie dołki sięgające do głebokości 45 cm. Możemy w tych dołkach umieścić system drenażowy, ażeby korzenie rośliny rośliny zbytnio nie namokły. Dobór miejsca sadzenia a także wzrostu rośliny powinien być gruntownie przemyślany. Odmiana ta bardzo lubi słońce i ciepło letnich promieni. Lawenda to roślinka, która musi być regularnie przycinana. Ten proces powinno się przeprowadzić na wiosnę, żeby dać roślinie możliwość rozgałęziania się i dlaczego wzrostu. Hodując lawendę w donicy warto zadbać o jej odpowiednie podłoże, podsypując jej nawóz do kwiatów z domieszką żwirku, piasku czy wapnia. Kwiaty podlewać rozsądnie, dlatego że lawenda nie toleruje wilgoci. Warto zatroszczyć się o to ażeby woda nie przedostawała się do do korzeni, równocześnie powodując ich ciągłe namakanie.