fallback-image

Od dawna kamień ogrodowy cieszy się zainteresowaniem w wielu ogrodach.

Jeśli szukasz sposobu na modyfikację wyglądu swojego ogrodu albo chciałbyś wprowadzić kolejne elementy, które będą jednocześnie funkcjonalne a także dekoracyjne, to kamień ogrodowy, kostka granitowa i otoczaki są tym czego ci trzeba. Od dosyć dawna kostka granitowa strzegom ma zastosowanie w ogrodach, w szczególności tych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako materiał naturalny a także wyjątkowo wytrzymały o różnorodnej kolorystyce i fakturze, ma bardzo szerokie zastosowanie w ogrodach przydomowych ale nie tylko. Kamień ogrodowy może służyć nam do zrobienia nawierzchni, murków oporowych czyramek oczek wodnych oraz budowy skalniaków. Jeden większy kamień ogrodowy ustawiony jako soliter także może stanowić nietuzinkową formę ozdobną. Otoczaki Interesujące zagospodarowania ogrodu pomogą nam utworzyć otoczaki. Otoczaki są kamieniami obrobionymi przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od skały z jakiej powstały, posiadają różne odcienie i cenę i fakturę. Drobne otoczaki świetnie sprawdzą się w formie ściółki na rabaty, ściółka w skalniku i w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Większe otoczaki posłużą do wykończenia zbiorników wodnych, fontann i strumyków. Otoczaki mają również szerokie zastosowanie przy produkcji gabionów.

 

Granit jest skałą wulkaniczną , tworzy się z lawy i dlatego ma postać połączonych ze sobą kryształków. Dlatego granitowa kostka odznacza się oryginalnością i trwałością. Omawiana kostka jest materiałem odpornym na mróz, na ścieranie oraz materiałem o niskiej pochłanialności wody, przez to doskonale posłuży nam do wyłożenia ścieżek w naszym czy przydomowych podjazdów. Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to produkty pochodzenia naturalnego. Odpowiednio zastosowane nie tylko i wyłącznie dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz także poprawią odczyn podłoża, wpłyną korzystnie na wygląd i wzrost roślin w ogrodzie.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Pracę kamieniarza w znacznym stopniu ułatwiają maszyny i różnorodne urządzenia.

fallback-image

Nikt z nas nie nosi ciągle tych samych ciuchów.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *