fallback-image

Słuch pogarsza się wraz z naszym wiekiem.

Słuch pogarsza się wraz z wiekiem oraz z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją również inne czynniki, wpływające negatywnie na jakość słuchu. W przypadku wystąpienia kłopotów ze słuchem należy wykonać badanie słuchu. Tego typu badania słuchu jest możliwość zrobić przy przychodni w punktach diagnostycznych. Badanie przeprowadza się w wyciszonym pomieszczeniu, pacjent ubiera słuchawki, przez które docierają do niego dźwięki mające różną częstotliwość. Zadaniem pacjenta przy użyciu odpowiednich przycisków jest zaznaczenie dźwięków, jakie słyszy.

 

Badanie umożliwia nam wyznaczenie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W sytuacji niedosłuchu u pacjenta trzeba stwierdzić konieczność zakładania aparatu. Wyróżniamy 3 zasadnicze typy aparatów: zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a ponadto aparaty ze słuchawką w kanale. Dobór właściwego aparatu słuchowego uzależnione jest od rodzaju wady a ponadto naszych preferencji. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno wyróżnia mała wielkość, możliwość regulacji głośności, odporność na wszelki uszkodzenia i różne zakłócenia. Aparaty mogą mieć też dużo użytecznych, uzupełniających opcji tj. bezprzewodowa łączność, czy możliwość podłączenia do posiadanych przez nas innych urządzeń np. telefonu komórkowego.

 

Każdy aparat słuchowy jest produkowany na indywidualne zamówienie klienta w celu odpowiedniego dopasowania do użytkownika. Aparat słuchowy umożliwia znaczną poprawę jakości naszego życia a także uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w codziennym życiu.

admin

Related Posts

fallback-image

Troska o wygląd auta to też troska o wygląd jego opon.

fallback-image

Świetnym pomysłem są szafy metalowe do biura.

fallback-image

Pracę kamieniarza w znacznym stopniu ułatwiają maszyny i różnorodne urządzenia.

fallback-image

Nikt z nas nie nosi ciągle tych samych ciuchów.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *