Toczenie jest to usunięcie nadmiernej ilości surowca z powierzchni zewnętrznych a także wewnętrznych części posiadających kształt obrotowych brył.

Urządzenie takie jak frezarka służy do obrabiana różnych surowców, można nią nadać dany kształt, rozmiar lub zyskać właściwy poziom chropowatości. Dzieli się je na 2 główne kategorie, ze względu na budowę, oraz ze względu na ich wykorzystanie.

Profesjonalne maszyny które służą do obrabiania drewna przede wszystkim stosowane są w zakładach przemysłowych, ale wyszukamy je też w różnorakich gospodarstwach domowych. Gdy bardzo zależy nam na właściwym kształcie elementu z drewna poddajemy go obróbce. Toczenie jest to usunięcie nadmiernej ilości materiału z powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych elementów posiadających kształt obrotowych brył. Dzięki specjalnemu nożowi tokarskiemu możemy otrzymać wiele rodzajów powierzchni takich jak kuliste, walcowate albo stożkowe. Można także użyć kilku noży, nazywa się to wielonożowe toczenie. Ten styl obróbki stosujemy do wałków wielostopniowych. Usługi frezarskie Warszawa z użyciem najnowszych technik umożliwiają precyzyjne nadanie kształtu określonemu surowcowi.

Aranżując własne gniazdko przy pomocy frezowania, możemy poddać specjalnej obróbce meble wykonane z drewna. To dekoracyjne użycie tego urządzenia. Drewno jest miękkim surowcem więc łatwo poddaje się specjalnej obróbce skrawaniem. Samemu możemy podjąć się uzyskaniu właściwego kształtu i wielkości mebli. Sprzęt służący do frezowania możemy nabyć w sklepie z narzędziami. Jeśli nie posiadamy umiejętności stolarskich chyba lepiej zaczerpnąć usług frezarskich, tam profesjonaliści z chęcią podejmą się spełnienia wszystkich naszych wymagań.