Ludzki mózg potrzebuje kilku sekund, aby ocenić prezentowaną postać.

Jak zapewne wielu z nas wiadomo, że pierwszego wrażenia nie sposób wywrzeć na swym rozmówcy ponownie, natomiast nasz mózg potrzebuje zaledwie paru sekund, ażeby ocenić spotkaną osobą. To właśnie dlatego nasz wygląd zewnętrzny jest tak istotnym aspektem życia wielu z nas. Społeczeństwo już dekady temu zdecydowało się postawić na podium fizyczną atrakcyjność, co w rezultacie zmusiło niektórych do przykładania znacznie większej wagi do troski nie tylko i wyłącznie o styl ubierania, ale również, a może przede wszystkim, o urodę.

W szczególności ważnym aspektem stała się mordercza pogoń za zachowaniem wiecznej młodości, do czego służyć miał głównie botoks, wstrzykiwany podskórnie. Któż z nas nie chciałby bowiem pozostać tak samo zgrabny, jak w swych młodzieńczych latach? Ciągłe wygładzanie twarzy stosując blizny Lublin, maskowanie wszelkich niedoskonałości takich jak naczynka czy blizny to w naszych czasach nieodzowny czynnik kultu wyglądu zewnętrznego. Już nie tylko i wyłącznie celebryci pod żadnym pozorem nie mogą pozwolić sobie na niedoskonałości, z biegiem lat coraz bardziej stajemy się podobni do porcelanowych, znanych w poprzednim wieku lalek.

Czy opłaca się tak intensywnie dążyć do perfekcji? Wbrew pozorom tego typu zabiegi dają nie tylko i wyłącznie złe efekty, wzrost zainteresowania, a także świadomości swojego ciała powoduje, że ludzie coraz bardziej dbają o swoje zdrowie, korzystają z pomocy profesjonalistów, wydłużając swoje życie.