fallback-image

Budowa urządzeń i maszyn

Konstrukcje ze stali nierdzewnej muszą być zgodne z obowiązującymi normami a także przepisami, w tym z zasadami BHP. Zgodność z przepisami, tyczy się zarówno rzeczy, tj. pilarki tarczowe, taśmowe, strugarki, lecz też większych maszyn jak np. tych , które służą do podnoszenia osób, gdzie możliwe jest ryzyko upadku z wysokości ponad 3 m. Jednak oprócz zgodności a także bezpieczeństwa wyrobów liczy się też ich jakość.

Produkty ze stali nierdzewnej, wyróżniają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz jak ich nazwa wskazuje nie mogą być zniszczone przez korozję. Obróbkę takiej stali można zrealizować m.in. z pomocą frezarki lub tokarki. Usługi frezowania a także toczenia mają na celu nadanie przedmiotowi pożądanego kształtu oraz rozmiaru, oraz wygładzenia. Czym te dwie techniki różnią się pomiędzy sobą? Toczenie odbywa się, przez ruch narzędzia tokarskiego równolegle albo prostopadle do płaszczyzny nieruchomego lub obracającego się przedmiotu poddawanego obrabianiu. Proces ten, służy do otrzymania obiektu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Frezowanie natomiast, to obróbka obiektów która odbywa się przez skrawanie urządzeniem nazywanym frezem, lub w wypadku techniki CNC frez sterowany numerycznie, który gwarantuje nam dużą precyzję pracy. Sama obróbka odbywa się tak, iż narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a obrabiany materiał – stal nierdzewna, ale także drewno czy tworzywa sztuczne – ruch posuwowy.

admin

Related Posts

fallback-image

Klocki dają same dobro.

fallback-image

Perfumy przedsiębiorstwa Zwegrodzki sprawią, że od teraz każda chwila będzie niezapomniana.

fallback-image

Korporacje oferują często usługę kompleksową.

fallback-image

Szklany wazon stanowi inspirację do wykonania wielu oryginalnych dekoracji.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *