fallback-image

Absolutnie nie ma bowiem możliwości przymocowania aparatu na niewyleczone zęby.

Mamy bardzo duże szczęście, że przyszło nam żyć w czasach, w których ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną stomatologii. Szybki postęp poszczególnych nauk dentystycznych, którymi jest m.in ortodoncja, jest ogromnym wybawieniem dla ludzi borykających się z rozmaitymi wadami uzębienia. Przyczyny takich wad są różne w zależności od danego pacjenta.

Część pacjentów z rozmaitymi wadami uzębienia, z którymi zmagać się może jedynie ortodoncja, urodziła się już z tym defektem. Mają miejsce przypadki osób, u których doszło, częstokroć w wyniku wypadku lub przebytego urazu doszło do zdeformowania żuchwy. W obu przypadkach z wsparciem przychodzi nam ortodoncja i aparaty na zęby. Aparaty, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które możemy zdejmować w dowolnej chwili, odróżniają się tym, że są przymocowane do uzębienia na dłużej i nie ma możliwości ich zdejmowania podczas spania albo jedzenia posiłku. Przed podjęciem decyzji o założeniu aparatu trzeba pójść do stomatologa w celu uzupełnienia ubytków w jamie ustnej a ponadto wyleczenia zębów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Nie będzie bowiem możliwość przymocowania aparatu stałego na chore zęby. Decydując się na korektę uzębienia przy użyciu stałego aparatu, trzeba liczyć się z koniecznością odbywania regularnych wizyt w gabinecie ortodonty, który co miesiąc reguluje rozstawienie poszczególnych zamków. Higiena uzębienia podczas noszenia aparatu wymaga naprawdę dokładności, bo to właśnie od niej uzależniony jest stan uzębienia po zdjęciu aparatu stałego.

Autor: ortodoncja Chorzów

admin

Related Posts

fallback-image

Klocki dają same dobro.

fallback-image

Perfumy przedsiębiorstwa Zwegrodzki sprawią, że od teraz każda chwila będzie niezapomniana.

fallback-image

Korporacje oferują często usługę kompleksową.

fallback-image

Szklany wazon stanowi inspirację do wykonania wielu oryginalnych dekoracji.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *