SSL oznacza Secure Socket Layer. Gwarantuje on pewność użytkownikom.

Obecnie spora większość ludzi robi zakupy w sklepach w internecie, rozlicza się z fiskusem, przelewa gotówkę przy użyciu stron internetowych www swojego banku.
Certyfikaty ssl są potrzebne do w pełni bezpiecznego funkcjonowania wszystkich stron internetowych. Sugerowane są dla wszelkich witryn które przetwarzają dane użytkowników.
Korzystają z nich między innymi: strony instytucji urzędowych, sklepy do sprzedaży on-line, instytucje finansowe, placówki bankowe, szkoły, uniwersytety, Poczta Polska oraz korporacje.

SSL oznacza Secure Socket Layer. Daje on pewność użytkownikom, iż nasze wszelkie dane są zupełnie bezpieczne oraz chronione. SSL zabezpiecza informacje, które płyną pomiędzy użytkownikiem strony internetowej a serwerem tej strony.
Certyfikaty ssl można podzielić na trzy główne grupy. Zaliczyć możemy do nich: Domain Validation, Organization Validation, Extended Validation. Znakomicie szyfrują wszystkie informacje udostępniane w globalnej sieci.
Domena internetowa to element każdej strony internetowej. Bardzo tanie domeny kojarzą nam się z nazwami prywatnymi korporacji albo z nazwami oferowanych usług. Tanie domeny. to dzisiaj standard.
Mało kosztowne przedłużanie domen nie będzie obciążać finansowo nikogo. Domenę przedłużymy, płacąc jeden grosz dziennie. Koszt za domenę to kilkadziesiąt zł rocznie. Zatem tanie przedłużanie domen posiada tak sporej ilości zwolenników.

Domenę będziemy mogli przedłużyć na wybrany przez nas przez siebie czas. Od roku do pięciu lat. Opłacając domenę zapewniam sobie prawo do korzystania z danego a także swojego adresu www.